Topbanner

 

Kontakt

Har du frågor eller andra funderingar hjälper vi dig gärna med dessa. Oavsett om det gäller redan påbörjade uppdrag, nya offerter eller annat som berör oss ser vi till att du får svar. Vi finns till för just dig. Når du oss inte direkt så är vi glada ifall du lämnar ett meddelande eller skickar oss ett mejl.

Välkommen till oss på Ávki för att få veta hur vi kan förverkliga dina idéer.

Linjal 
Mattias Berglund
VD, projektledare och affärsutvecklare
Tel: 070-254 65 90
E-post: mattias@avki.se

Jag arbetar främst med affärsutveckling i mindre och medelstora företag. Oavsett var i fasen du är finner jag en väg framåt. Behöver du hjälp med att söka företagsstöd, finansiering, skriva affärsplan, skapa kontaktnät mm är jag rätt person att kontakta. Jag arbetar även som redovisningskonsult och med skattefrågor och utredning. Jag är även projektledare för Utvecklingsnod Sápmi.

Jag har magisterexamen i Ekonomi/Organisation samt Kandidatexamen i Ekonomi/Ekonomistyrning och redovisning.

Linjal

Elsa Andersson Vallström

Redovisningskonsult
Tel: 0970-141 02
E-post: elsa@avki.se

Jag arbetar med redovisningsuppdrag på Ávki. Alltifrån löpande bokföring, lönehantering, skattedeklarationer till årsavslut med bokslut/årsredovisning och deklaration. Behöver du hjälp med bokföring eller deklaration kontaktar du mig.

Linjal

Projektmedarbetare

Utvecklingsnod Sápmi

Evelin Nordqvist: evelin@avki.se

Leila Nutti: leila@avki.se

Liza Påve: liza@avki.se

Victoria Harnesk: victoria@avki.se 

Linjal

Kjell-Åke Pittsa

Ordförande Ávki AB
Tel: 070-692 14 97
E-post: kjell-ake@littak.se

Entreprenör i industribranschen och ordförande i Unna Tjerusj.


Visa Ávki på en större karta

Linjal 

Öppettider:

Måndag-Onsdag 08-16
Stängt för lunch ca 12-13

Öppet övriga tider/dagar för bokade besök

Linjal 

Besöksadress:

Östra kyrkallén 2
982 32 Gällivare
(Gröna skolan)

Linjal 

Org. nummer:

556845-2964

Linjal 

Bankgiro:

730-9958

Linjal 

Styrelsens säte:

Gällivare